מפת האתר

 

 על נסים קריספיל 

נסים קריספיל סופר, חוקר ואנתרופולוג, מומחה לצמחי מרפא, תבלין ותועלת של ארץ ישראל. כתב ספרים ומאמרים רבים בחקר ארץ-ישראל ביניהם: האנציקלופדיה המונומנטלית "ילקוט-הצמחים" בת חמישה כרכים המקיפה את כל צמחי הרפואה, התבלין והתועלת של ארץ-ישראל,  "צמחי המרפא של הרמב"ם", "טעם הטבע- הכל על תבלינים", "לחם-הארץ"- הורים וילדים מבשלים מצמחים. "המדריך השלם לצמחי מרפא בארץ ובעולם" ועוד. נסים קריספיל ערך מסע מחקר במרוקו שנמשך כ-10 שנים. המחקר נערך בתנאים סגפניים ביותר. רוב הלינות היו בשטח, בבתי מקומיים ובערי השדה. עיתים, שההתנהלות הייתה ברגל או על גבה של בהמה. 

 

 

                                                                מחקר במרוקו

                                                                נסים קריספיל במהלך המחקר שערך במרוקו. צילום: רוזלין פישר

 

 

 

במהלך המסע תועדו וצולמו כל יישובי היהודים במרוקו. בתי- כנסת, בתי קברות, מצבות, קברי קדושים, נתיבי מסחר, מלאכות מסורתיות, סממני מרפא וצמחי רפואה ותועלת. כמו כן, רואיינו מאות אינפורמנטים, ערבים שהייתה להם נגיעה או קרבה גיאוגרפית ליהודי מרוקו באשר הם.

במהלך עבודת המחקר ראו אור שניים מספריו: "מדריך למטייל במרוקו"  ואלבום מהודר הכולל תמונות שצילם והגיגים שכתב תחת השם"מרוקו מסע אישי".

בתום תקופת המחקר במרוקו הקים נסים קריספיל את "מרכז מורשת יהודי מרוקו- הבית המרוקאי" במושב תירוש . המרכז כולל בית מורשת מקומי שרוהט בריהוט מרוקאי. המרכז מאפשר לבאים לחוות את החוויה המרוקאית דרך העיצוב הארכיטקטוני של המקום ודרך הפעילויות המשלבות אירוח בסיגנון מרוקאי עם תכנים מעולמם של יהודי מרוקו.

נסים קריספיל הינו כאמור מומחה לצמחי מרפא ,תבלין ותועלת של ארץ ישראל. כמו כן הוא מתמיד בעבודתו כמדריך מטיילים בארץ ובחו"ל, כמרצה וכמנחה של סדנאות בטבע.

 


dorit 147

נסים קריספיל במהלך טיול

 

                                                                                                                                                                                                

 

עמוד הבית על הבית המרוקאי על נסים קריספיל ארועים לחברות ארועים משפחתיים חדרי נופש טיולים במרוקו צור קשר

ברוכים הבאים לאתר של הבית המרוקאי  |  מושב תירוש 107, ד.נ. האלה 99815, נייד: 054-7256211
© כל הזכויות על התמונות והחומר שבאתר שמורות לנסים קריספיל

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים - אפסייט