מפת האתר
אלה הם חייך. אירוע ייחודי להורים יוצאי מרוקו

הדור השני והשלישי להורים שעלו ממרוקו המבקש להביע את הערכתו והוקרתו להוריו בדרך מקורית ומיוחדת , ימצא זאת בערב בלתי נשכח "בבית המרוקאי" שבמושב תירוש, בו מוצגת מסכת חייו של בעל השמחה במלל ובצילומים.

בר ובת מצווה

אין בגמרא מקור מפורש בדבר הצורך לחגוג את יום הכניסה של הבן או של הבת לעול המצוות כיום שמחה עם סעודת מצווה וכדומה. כך גם אבא שלי חשב אף שלא היה בקי במקורות. לי כילד לא הייתה שום דרך להשפיע עליו וממרחק של זמן והרבה זמן, אני רוצה לספר לכם בהזדמנות זו על יום הבר מצווה שלי.
 

חתונה אחרת

לזוגות רבים יש נטייה לערוך חתונה אחרת. לא כולם רוצים אירוע משפחתי זוהר, מפואר  ויקר באולם אירועים. הזוג בוחר אתרי חתונה לא שגרתיים, כמו אתרים היסטוריים , חוף-ים, חו"ל, חתונה בטבע וחתונה כפרית, חתונה אתנית לפי נטיית ליבם והשתייכותם של בני הזוג כמו למשל חתונה מרוקאית.
 

טקס החינא

על פי המנהג המרוקאי, נהוג לחגוג את טקס החינא לפני החתונה, בנות המשפחה והחברות מלוות את הכלה למקווה בריקוד ובשירה . בשובה של הכלה מהמקווה לבית הוריה, היא יושבת לצד בעלה כששניהם לבושים בתלבושת מסורתית ססגונית. האורחים והמוזמנים שגם הם לבושים במיטב בגדיהם הססגוניים, יוצאים מגדרם כדי לשמח את הזוג המיועד בשירה, בריקוד , בברכות ובמתנות.

יום הולדת בוגרים והורים קצת אחרת

יום-הולדתו של האדם נתפס כיום חשוב ביהדות ובעל ערך, מעין "ראש שנה פרטי" לכל אדם. יום בו ראוי לאדם לעשות עם עצמו חשבון נפש. לתקן את שנדרש "תיקון", אך זהו גם יום של שמחה, יום טוב, יום שהמזל שורה בו ולידת האדם - סמל האנושות, כמוה כבריאת העולם כולו.

 

ערב של פיוטים ומוסיקה אנדלוסית

פיוט הוא הכינוי המקובל לשיר קודש עברי. שיר או תפילה בסגנון מליצי או שירי . במקור נועדו הפיוטים להחליף את נוסח הקבע של התפילות, בדרך כלל בימים מיוחדים (שבתות וחגים) אך גם בימי חול ובשמחות. הפיוט  הוא יצירה טקסטואלית, שירה שנועדה להיות מושרת בקול. הפיוט הוא גם תפילה המבטאת את קשת הרגשות כלפי האל: שבח, הלל, שמחה, עצב, קינה וזעקה, געגוע וכמיהה.
 

עמוד הבית על הבית המרוקאי על נסים קריספיל ארועים לחברות ארועים משפחתיים חדרי נופש טיולים במרוקו צור קשר

ברוכים הבאים לאתר של הבית המרוקאי  |  מושב תירוש 107, ד.נ. האלה 99815, נייד: 054-7256211
© כל הזכויות על התמונות והחומר שבאתר שמורות לנסים קריספיל

אפסייט - בניית אתרים | קידום אתרים בניית אתרים - אפסייט